החוש השישי שלך – My6Sense לאייפון, קורא RSS עם אינטואיציה

הוספת תגובה

לא משנה מי אתם ובמה אתם עוסקים, שם המשחק העדכני הוא שליטה במידע. חד וחלק. או שאתה שם, או שאתה נשאר מאחור. קחו לדוגמא אותי. אני קם בבוקר ומתנפל על האינטרנט, סוקר עשרות אתרי חדשות בתחום המקצועי שלי, קורא עשרות רבות של הודעות פרטיות וטוחן את ערוצי המדיה החברתית. כמעט בלי להרגיש אני מוצא עצמי אי-שם, בשעות הצהריים המוקדמות, עם ערב-רב של מידע שמסתובב לי בראש, מחפש לעצמו איזשהו סדר הגיוני. במצב כזה יש שייתרון פוטנציאלי יכול להפוך בקלות לחסרון.אם הסיפור הזה מוכר לכם, דייט דחוף עם My6Sense, קורא RSS עם "אינטואיציה דיגיטאלית" ל- iPhone, הוא הדבר הבא גם עבורכם !

My6sense הוא אגרגטור חדשות ראשון מסוגו, לא רק שמרכז את רוב מקורות המידע שלכם תחת יישום אחד, את זה יודעים לעשות גם מוצרים מתחרים, אלא שגם לומד לבד את העדפותיכם. ככל שתשתמשו בו יותר, כך ייטיב לרכז עבורכם את המידע המועדף באמת. לסקפטיים, אני נמנה עמם ומשום כך השתמשתי ב- My6sense זמן ארוך (יחסית) לפני שנגשתי לסקירה, הרי הודעה. זה עובד !! לא מאמינים, התקינו את היישום, חונמה זמינה מיידית ב- App Store, ועד שתתמכרו גם אתם לנוחות הבלתי נסבלת שהוא מציע, קראו את המידע במצב Time Line. כלומר קבלו את כל המידע שנגזר מהמקורות המוגדרים, ללא סינון אינטואיטיבי. ככל ש- My6Sense ילמד אותכם יותר, כך תלמדו גם אתם לסמוך עליו. התוצאה, רומן על בטוח עם פוטנציאל לחתונה.

My6Sense פותח ע"י סטארטאפ ישראלי, באותו שם, של ברק חכמוב, ממייסדי וראז וקוריג'נט, ואבינועם רובינשטיין, מייסד אטריקה. נתמך כרגע על אייפון ואייפוד טאצ' בלבד, היישום צפוי להגר לפלטפורמות נוספות וכבר בגרסתו הנוכחית, V1.2, הוא כלי עבודה רציני לכל נהג מרוצים משופשף על אוטוסטרדת המידע.

אינטואיציה דיגיטלית, איך זה עובד ?

כבר אמרנו. פשוט השתמשו ביישום. ככל שתשתמשו יותר, שרתי My6Sense יאספו נתונים וישביחו את הסינון האוטומטי. זה הכל. אין צורך במסירת פרטים אישיים כלשהם, אין צורך בים הגדרות מעייפות של פילטרים. כדי להמשיך ולהתמקד, יש לשוטט בין הערוצים שבחרתם, לפתוח ידיעות מעניינות במיוחד ו.. לקרוא אותן. תרצו, אף להפיץ אותם לחברים. מנוע My6Sense יושב בשקט ולומד את העדפותיכם האישיות. סופו שיגיע – לבד – לאופטימיזציה מירבית, מותאמת לצרכיכם.

"מד האינטואיציה", מראה עד כמה התוכנה למדה להכיר את המשתמש בה. ככל שמרבים להשתמש ב- My6sense ציין "מד האינטואיציה" יתקדם על צירו וישנה את צבעו מירוק בהיר (לשחקני משחק מקדים) ועד אדום אש (כשהיישום והמשתמש ביחסים צמודים ולוהטים). אל תנסו להזיז את הסמן לבד, אי אפשר לעבוד על My6sense, תנו ליחסים להבשיל בזמן שלהם ולהעביר אתכם בין המצבים.. החל ב- Active, המשך ב- Transcending, Mastering, Excelling, Explorer ועד ל- Lord of the Senses. אני עדיין איפשהו באמצע, במצב Explorer..

ככל שהבטחתו של My6Sense גדולה, יישום לאייפון כיישום לאייפון. ממשק משתמש פשוט ואינטואיטיבי על המכשיר, כשכל ה"חכמה" מתנהלת אי-שם בשרתי החברה. מי שמורגל בקוראי RSS (בלע"ז News Aggregators) ינשום לרווחה מול המסך הראשי של My6Sense, כולו שני "חוצצים" ושלושה "כפתורים". מבט אחד ואפילו מי שלא התנסה בתחום ירגיש מייד "בבית". כל-כך פשוט, עד שמצאתי עצמי מתקשר לתמיכה לשאול אם אני מפספס כאן משהו… היכן מסתתרת תיבת הקסמים ש"עושה את זה".

איך עושים מה..

בצילום המסך שלמטה כבר רואים תוצאות . זה המצב אחרי מספר הגדרות פשוטות וחד-פעמיות של ערוצי מידע, רשתות חברתיות ומקורות אישיים . ב"חוצץ" ה- Relevance מידע מסונן, כלומר מידע מועדף שמנוע האינטואיציה הדיגיטאלית של My6Sense "גזר" מתוך כלל הכותרות והידיעות שבערוצים. למתחילים, שמורה אפשרות לקבל את כל המידע המופיע בערוצים שהגדירו. לפי זמן הופעה וללא כל סינון, על-ידי בחירה ב"חוצץ" Time. ההבדל משמעותי, קריאת מידע לא מסונן עשוייה לקחת הרבה יותר זמן ולכלול הרבה "רעש לבן" לגמרי לא חיוני לנקודה ספציפית בזמן.

בכל עת ניתן לבחור בין צפייה במסד הודעות "רץ", המעלה על המסך מידע על-פי סדר הופעתו בערוצים המוגדרים (כפתור Top Messages), או לפי קטלוג ערוצים נושאי (כפתור Streams). מנוע היישום "יודע" לקבץ את המידע ולחלק אותו תחת פרקים לנוחות מירבית של המשתמש.

כפתור ה- "+", בסרגל העליון, תואם את הסימנים המוסכמים והמוכרים של iPhone OS, מאפשר הגדרת ערוצים וכתובות.

מכאן ניתן לייבא מידע מחשבונותיך ב- Google Reader, iGoogle, my Yahoo, newsGator, ו- netVibes.

לעשיית החיים עוד יותר קלים, My6sense מציעה כאן שורה של ערוצים פופולאריים, כתובות שרתי ה- RSS שלהם כבר מוגדרות מראש.

לחילופין ניתן לבחור ערוצים בחתך נושאי,

.

הרשימה ארוכה, כוללת מגוון רב של נושאים, מחדשות ועד סגנון חיים, עם כל מה שבין לבין. בחירה, לדוגמא, בנושא News פותחת רשימת ערוצים רלוונטיים, מוכרים לעוסקים בנושא. כתובות הערוצים כבר מוגדרות מראש וחוסכות למשתמש את הצורך להגדיר ידנית את כתובת ערוץ ה- RSS הספציפי, מלאכה מעצבנת למדי בקוראי RSS שכיחים.

לסיירי רשתות חברתיות, מזומנת אפשרות בחירה בכל אחת (או בכולם יחד) מ- 4 הרשתות החברתיות הגדולות, FaceBook, Twitter, LinkedIn ו- FriendFeed. בחירה להזרים מידע מהרשתות מחייב הגדרת קישור, פשטה, של My6Sense לחשבונות האישיים ברשתות אלו. לא יותר מהכנסת שם המשתמש והסיסמא שלכם ואתם מסודרים.

לבסוף, למי שעדיין לא מצא את הערוץ "שלו" ברשימה המפורטת שכבר מוגדרת ב- My6Sense, שמורה הדרך הישנה. חיפוש כתובת שרת RSS פרטני (בדרך-כלל מפורסם על-ידי האתר הרלוונטי) והכנסתה הידנית ליצירת ערוץ.

הקלקה על כותרת, פותחת את הידיעה בדפדפן פנימי של היישום. במקרה זה, ידיעה על השקת יישום צילום וידאו לאייפון מהדור השני והשלישי.

"ועוד דבר אחד"..

הידיעה נראית מעניינת ורוצים להפיץ אותה הלאה, ל- My6sense מנגנון הפצה פנימי, מופעל ע"י הפתור העליון עם צלמית שלוש החיצים, שמופיע במסך הידיעה המפורטת. לחיצה עליו פותחת סרגל תפוצה מוכר.

מצאתי מידע חשוב, לדעתי, והחלטתי להעביר אותו לידיעת חברי בפייסבוק. לחיצה על הכפתור והעבודה עשוייה.

סיכום

אני עובד די הרבה עם אגרגטורים ל- RSS. כלים יעילים וחוסכי זמן מעין כמוהם. מי שמשתמש בהם, עשוי להכיר כבר את המוצרים המתחרים, ויש כאלה גם לסביבת אייפון. My6Sense מתעלה עליהם בתכונתיו, הבלעדיות:

  • יכולת ללמוד את המשתמש ולסנן מידע על-פי איפיון אישי, אוטומטי,
  • דרוג המידע על-פי רלוונטיות אישית למשתמש !!

השימוש ב- My6Sense פשוט ככל שאפשר, ומתאים גם למשתמשים שלא ראו קורא RSS מימיהם.
המחיר הוא הטוב שיש. לגמרי חינם !!
במהלך החודש האחרון, היישום עלה אצלי מדף בית מס' 5, לדף מס' 2. ממליץ לנסות לכל מי שכמוני, טובע לפעמים בים המידע.

אודות
עורך זה טרם כתב את הביוגרפיה שלו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>